WordPress Tema Adını Gizleyin

Son zamanlarda çıkan wordpress gizleme eklentilerinin tek amacı WordPress’i kullandığınız gerçeği gizlemektir. Bunu yapmamızın sebebi nedir?

Kullandığınız 10 eklentinin 7’sinde güvenlik açığı olduğunu biliyor muydunuz? Peki kullandığım eklentiye, tema ismine hatta wordpress sistemini gizleyebilir miyim? Evet bunu yapabilirsiniz. Birçok basit yöntemi olsa da profesyonel siteler ve özellikle e-ticaret sistemi kullanan wordpress temalarının vazgeçilmezi bir eklentiyi anlatacağız.

Tema ismi ve diğer bilgileri gizlememizin asıl sebebi güvenliktir. WordPress sisteminde saldırıya uğrayarak sitenizi kaybetme noktasına gelebilirsiniz. Bu durum tüm webmasterların korkulu rüyasıdır. Bunun için wordpress tema ismini değil sitenizin bile wordpress olduğunu gizleyeceğiniz bir eklenti vereceğiz.

İşte hackerların baktığı önemli özellikleri saklamak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress Gizleme eklentileri:

1- Hide My Wp

wordpress tema ismi gizleme

Bu eklenti ile siz istemeden hiç kimse WordPress kullandığınızı bile anlayamaz.

Bu eklenti sayesinde bir saldırganın sitenizde bulabileceği her şeyi saklayabilirsiniz. Siteniz görünmez olur desek yeridir. Yukarıdaki linke tıklayarak eklentiyi inceleyebilirsiniz.

Bu eklenti, benzersiz bir kaynak kodu ve daha güvenli bir WordPress sitesi vaat eden bir WordPress eklentisidir. Bütün wordpress temaları için yapılmış ve kullanımı çok kolaydır.

Tüm wordpress ipuçlarını kaynak kodundan kaldırır (wp, wp-content, wp-admin, wp-includes gibi)

WordPress kaynak kodunuzu değiştirerek sitenizi arka planda farklı bir görünüme kavuşturur.

Varsayılan jQuery’yi değiştirebilir ve wp-login sayfasını özelleştirebilir, bununla birlikte Adminbar’ın yanı sıra WordPress Meta etiketlerini de kaldırır.

(Visited 603 times, 2 visits today)