En Kullanışlı WordPress Eklentileri

Web siteniz için kullanışlı WordPress widget’ları mı arıyorsunuz?

Pencere Öğeleri, WordPress kenar çubuğunuza ve pencere aracına hazır diğer alanlara içerik, özellikler ve diğer öğeler eklemenize izin verir.

WordPress, hemen kullanabileceğiniz bir avuç yerleşik widget ile birlikte gelir. WordPress eklentileri ve temaları ayrıca kendi WordPress widget’larını da ekleyebilir.

Bu makalede, siteniz için en kullanışlı WordPress widget’larından bazılarını paylaşacağız. Bu widget’lar, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve işinizi büyütmek için web sitenizin dijital gayrimenkulünü etkili bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

1. WP Çağrı Düğmesi

WP Çağrı Düğmesi

Mobil internet trafiği büyüdükçe, çoğu kullanıcı daha fazla bilgi için sadece bir işletmeyi aramayı uygun bulmaktadır. WP Çağrı Düğmesi , WordPress sitenize şimdi aramak için bir düğmeyi kolayca eklemenizi sağlar.

Kullanıcıyla kayan yapışkan bir düğme eklemek için kullanabilirsiniz veya çağrı düğmesini kenar çubuğunda görüntülemek için widget’ı kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sabit hat veya cep telefonu numarasıyla çalışır, ancak bir aramayı asla kaçırmamanız için profesyonel bir işletme telefonu hizmeti kullanmanızı öneririz .

Adım adım yönergeler için, WordPress’te nasıl bir tıkla tıklat düğmesinin kolayca ekleneceği ile ilgili makalemize bakın .

2. WPForms

WPForms

WPForms , piyasadaki en iyi WordPress iletişim formu eklentisidir . Hızlı bir şekilde bir iletişim formu oluşturmanızı ve web sitenizin herhangi bir yerine eklemenizi sağlar.

Sürükle ve bırak form oluşturucusu, kullanıma hazır form şablonları, Gutenberg bloğu ve kenar çubuğu widget’ı ile birlikte gelir. WPForms Lite olarak sunulan ücretsiz bir sürümü ile premium bir eklentidir .

Ayrıntılar için, adım adım talimatlarla WordPress’te nasıl iletişim formu oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuza bakın .

3. RafflePress

RafflePress

RafflePress en iyi WordPress hediye / yarışma eklentisidir . Çok fazla trafik, yeni müşteri ve aboneyi anında almak için viral hediye ve yarışmalar oluşturmanıza olanak sağlar.

Bir hediye çalıştırmanızı ve bir yazı, sayfa veya kenar çubuğu widget’ına eklemenizi sağlar. Ayrıca, hediye alanınız için bağımsız bir açılış sayfası oluşturabilir ve onu sosyal profillerinizde tanıtabilirsiniz.

RafflePress RafflePress Lite adlı ücretsiz bir sürümü ile ücretli bir eklentidir .

Daha fazla bilgi için, ayrıntılı talimatlarla WordPress’te bir hediye öğesinin nasıl çalıştırılacağına ilişkin kılavuzumuza bakın.

4. Küçük Mesajlar ile Son Mesajlar Widget

Son Mesajlar Widget Küçük Resimlerle

Varsayılan olarak, WordPress son gönderilerinizin düz bir listesini görüntüleyen son gönderiler gereci ile birlikte gelir. Son Mesajlar Küçük Resimleri Gösteren küçük yazılar, küçük resimleri küçük resimlerle görüntülemenizi sağlar.

Bu kullanır özellikli görüntü küçük resmi olarak bir yayında ya ilk görüntüyü. Widget’ın ayarlar ekranından görüntünün yüksekliğini ve genişliğini de ayarlayabilirsiniz.

5. Astra Widgets

Astra Widgets

Astra Widgets , popüler Astra Temasının arkasındaki millet tarafından oluşturulan widget paketidir . İşletme konumunuzu, sosyal profil bağlantılarınızı ve bir simge listesini WordPress kenar çubuğunuza kolayca eklemenizi sağlar.

Herhangi bir WordPress teması ile çalışır ve tüm popüler sayfa oluşturucu eklentileri ile uyumludur .

6. Basit Sosyal Simgeler

Basit Sosyal Simgeler

Kenar çubuğunuza sosyal simgeler eklemek için gerçekten basit bir widget. Tüm yapılandırma seçenekleri widget’in ayarlarındadır. Hangi URL’lerin bağlanacağını seçebilir ve profil URL’lerinizi ekleyebilirsiniz.

Simgeyi, arka plan ve simge yazı tipi rengini seçerek de değiştirebilirsiniz.

Bu eklenti, Genesis Theme Framework’ün (şu an WP Engine’in bir alt kuruluşu ) arkasındaki popüler şirket olan StudioPress tarafından oluşturulmuştur .

7. Google Haritalar Widget’ı

Google Haritalar Widget'ı

Sitenizin kenar çubuğuna bir harita eklemenin daha kolay bir yolu Google Haritalar Widget’ı kullanmaktır. Bu basit widget, bir Widget’ta bir Google haritası görüntülemenizi sağlar. Bir kullanıcı haritayı tıkladığında, daha büyük bir harita açılır pencerede açılır.

Bu, adreslerini ve konumlarını sitelerinde görüntülemek isteyen işletmeler için en iyi WordPress widget’larından biridir. Daha fazla bilgi için Google Haritalar’ın WordPress’e nasıl ekleneceği ile ilgili kılavuzumuza göz atın .

8. Sosyal Sayı Artı

Sosyal Sayı Artı

Bazı popüler web sitelerinin sosyal takipçilerinin kenar çubuğunda sayıldığını gösterdiğini görmüş olabilirsiniz. Bu, sosyal kanıt ekleyerek web sitenizin güvenilirliğine katkıda bulunur.

Social Count Plus widget’ı, sosyal medya takipçisi sayınızı kenar çubuğunda kolayca görüntülemenizi sağlar. WordPress’te sosyal medya takipçilerinin sayısının nasıl gösterileceğine ilişkin kılavuzumuza bakın .

Bu widget, sadece bir takipçinin sayısını gösterir ve bir makalenin web sitenizde paylaşılma sayısını gösterir.

Tek tek gönderiler için paylaşım sayısını görüntülemek istiyorsanız, WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden olan Paylaşılan Sayıları kullanmanızı öneririz . Her sosyal medya web sitesi için paylaşımlarınıza ve paylaşım sayınıza göre sayfalarınıza kolayca sosyal paylaşım düğmeleri eklemenizi sağlar.

9. Kompakt Arşivler

Kompakt Arşivler

Varsayılan aylık arşivler pencere aracı, blog arşivlerinizi uzun bir ay listesinde gösterir. Bu çok fazla alan kaplayabilir. Kompakt Arşivler, aylık arşivlerinizi yıllara göre gruplayarak ve bunları kompakt biçimde görüntüleyerek bu sorunu çözer.

Ayrıca yazılarınıza ve sayfalarınıza ekleyebileceğiniz bir Gutenberg bloğu ile birlikte gelir . Ayrıca, blogunuzun kenar çubuğunda kullanabileceğiniz bir widget içerir.

Daha fazla bilgi için , WordPress’te nasıl kompakt arşiv oluşturulacağına ilişkin kılavuzumuzu inceleyin .

10. OptinMonster

OptinMonster

OptinMonster , piyasadaki en iyi WordPress müşteri adayı oluşturma yazılımıdır. Web sitesi ziyaretçilerini kolayca abonelere ve müşterilere dönüştürmenize olanak tanır.

Kenar çubuğu widget’larına, açılır kutu açılır pencerelerine , kayan çubuklara ve daha fazlasına kaydolma formları ekleyerek e-posta listenizi büyütmenize yardımcı olur .

OptinMonster, e-ticaret siteleri ve dönüşümlerini artırmak isteyen işletmeler için en iyi WordPress widget’ıdır.

11. AdSanity

AdSanity

AdSanity , WordPress için en iyi reklam yönetimi eklentisidir . Reklamları web sitenizin herhangi bir yerinde kolayca görüntülemenizi sağlar ve reklamları blogunuzun kenar çubuğunda otomatik olarak görüntülemek için bir widget ile birlikte gelir.

Web sitenizi Google AdSense , banner reklamlar veya bağlı kuruluş pazarlaması ile desteklemeyi planlıyorsanız , AdSanity reklam alanınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olur.

12. Görüşler Rotator

Referans Rotator

Web sitenize sosyal kanıtlar eklemenin kolay bir yolu , web sitenize müşteri referansları eklemektir. Müşteri Görüşleri Rotator, müşteri referanslarını web sitenize kolayca eklemenizi sağlar.

WordPress için en iyi referans eklentilerinden biridir ve dönen bir referansı bir kenar çubuğunda görüntülemenizi sağlayan şık bir widget ile birlikte gelir. Bu daha az yer kaplar ve sosyal güveni artırmak için kenar çubuklarını akıllıca kullanmanızı sağlar.

Ayrıntılı talimatlar için, WordPress’te nasıl dönen referanslar ekleneceği ile ilgili makalemize bakın .

13. Sayfa Widget’ı Özelleştirme

Sayfa Widget'ı Özelleştir

Bu temiz eklenti, WordPress kenar çubuğunuzda bir özellikli sayfa olarak bir sayfa eklemenizi sağlar. Bir sayfa başlığı, öne çıkan görüntü ve alıntıyı görüntülemeyi seçebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için WordPress’te bir sayfanın nasıl gösterileceğine ilişkin bu makaleye bakın .

14. Kolay İçindekiler

Kolay İçindekiler

Kolay İçindekiler eklentisi, makalelerinize kolayca bir içindekiler tablosu eklemenizi sağlar. Uzun süreli makaleleri sık sık yayınlarsanız kullanışlı olur. İçindekiler tablosu eklemek, kullanıcıların farklı bölümlere hızla atlamasına yardımcı olur.

Eklenti otomatik olarak uzun makalelere bir içindekiler tablosu ekleyebilir veya elle ekleyebilirsiniz. Ek olarak, tabloyu kenar çubuğunda görüntülemek için bir widget ile birlikte gelir.

Ayrıntılar için, WordPress’te içindekiler tablosunun nasıl kolayca ekleneceği ile ilgili makalemize bakın .

15. Widget İçeriği

Widget İçeriği

Widget İçeriği eklentisi, içeriğe göre widget gösterip gizlemenizi sağlar. Örneğin, bir kullanıcı belirli bir sayfayı görüntülüyorsa bir widget’ı gizleyebilirsiniz.

Belirli sayfalarda bir widget görüntülemek istemiyorsanız veya yalnızca belirli bölümlerde görüntülemek istiyorsanız, bu kullanışlı olur. Ayrıntılar için, WordPress’te widget’lerin nasıl gösterileceği / gizleneceği ile ilgili makalemize bakın .

16. WordPress için Q2W3 Sabit Widget

Q2W3 WordPress için Sabit Widget

Kenar çubuğu araçları genellikle bir kullanıcı web sitenizi aşağı kaydırdığında kaybolur. Q2W3 WordPress için Sabit Pencere Öğesi, herhangi bir pencere öğesini kullanıcılar aşağı kayarken ekranda sabit bir pencere öğesi olarak değiştirmenize olanak sağlar.

Özel bir teklif, önemli içerik veya bültene kaydolma formu görüntülemek istiyorsanız, bu kullanışlı olur. Ayrıntılar için, WordPress’te yapışkan bir kayan pencere aracı oluşturma kılavuzumuza bakın .

17. WordPress Popüler Yazılar

WordPress Popüler Yazılar

WordPress Popular Posts, WordPress için en popüler mesaj eklentisidir . Adından da anlaşılacağı gibi, en popüler yayınlarınızı WordPress’te görüntülemenizi sağlar.

Eklenti, bir kenar çubuğuna ekleyebileceğiniz bir widget ile birlikte gelir. Sitenizdeki herhangi bir yerdeki popüler gönderileri görüntülemek için kısa kodu veya şablon etiketini de kullanabilirsiniz.

18. WP-PostRatings

WP-ziyaretçi puanlama

WP-PostRatings eklentisi, WordPress web sitenize kolayca bir derecelendirme sistemi eklemenizi sağlar . Ardından kullanıcılarınız sitenizdeki makaleleri değerlendirebilir ve anında geri bildirimde bulunabilir.

Eklenti, blogunuzun kenar çubuğunda en çok oy alan içeriği görüntülemek için kullanabileceğiniz bir widget ile birlikte gelir.

19. Tema Girişim

Tema Giriş

Tema Girişim, web sitenizin ziyaretçileri için özel bir giriş sayfası oluşturmanıza olanak sağlayan güçlü bir WordPress eklentisidir. Web sitenize kullanıcı kaydına izin verirseniz veya çok yazarlı bir WordPress blogu çalıştırıyorsanız, bu çok faydalıdır.

Eklenti, kullanıcıların hesaplarına giriş yapmalarını kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz bir kenar çubuğu giriş gereci ile de gelir. Ayrıntılar için, WordPress’te ön uç / kenar çubuğu giriş formu oluşturma kılavuzumuza bakın .

20. Gelişmiş AJAX Ürün Filtreleri

Gelişmiş AJAX Ürün Filtreleri

Gelişmiş AJAX Ürün Filtreleri, WooCommerce mağazanız için anlık bir ürün filtresi görüntülemenizi sağlar . Kullanıcıların, kenar çubuğunuza yalnızca bir filtre widget’ı ekleyerek ürünleri fiyat, derecelendirme veya niteliklere göre filtrelemelerini sağlayabilirsiniz.

21. Google Dil Tercümanı

Google Dil Tercüman

Google Dil Tercüman eklentisi, WordPress sitenize kolayca bir dil değiştirici widget’ı eklemenizi sağlar. Web sitenizdeki içeriği dilediğiniz dile çevirmek için Google Translate’i kullanır.

Alternatif: TranslatePress , çevrilen içeriğinizin genel kalitesini iyileştirmek için Google çevirisini manuel çevirilerle birleştirmenize olanak tanır.

22. Widget İthalatçısı ve İhracatçısı

Widget İthalatçı ve İhracatçı

Şimdi widget’larınızı kurduğunuz ve ayarlarını yapılandırdığınız için, bunları başka bir web sitesine taşımak isteyebilirsiniz. Widget İthalatçı ve İhracatçı eklentisinin kullanışlı olduğu yerdir.

Tüm widget’larınızı JSON dosyası olarak indirmenize izin verir, bu daha sonra herhangi bir WordPress sitesine aktarabilirsiniz. Aynı temayı ve eklentileri kullanıyorsanız, tüm widgetleriniz aynen olduğu gibi içe aktarılır.

Eski tema ile aynı pencere alanı alanına sahip olmayan farklı bir tema kullanıyorsanız, o pencere aracı etkin olmayan pencere aracı olarak içe aktarılır. Onları daha sonra istediğiniz herhangi bir widget alanına sürükleyip bırakabilirsiniz.

23. Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi

Etkinlik Takvimi, piyasadaki en iyi WordPress takvimi eklentilerinden biridir . WordPress web sitesindeki etkinlik listelerini kolayca yönetmenizi sağlar.

Tüm ayrıntıları içeren yeni etkinlikler ekleyebilir, bir WordPress yayınında veya sayfasında bir etkinlik takvimi görüntüleyebilir veya bir gelecek çubuğu bir kenar çubuğu widget’ında görüntüleyebilirsiniz.

24. Yine İlgili Mesajlar Eklentisi (YARPP)

Yine İlgili Mesajlar Eklentisi (YARPP)

Yine Bir İlgili İlgili Mesajlar Eklentisi (YARPP), piyasadaki en iyi WordPress ile ilgili yazı eklentisidir . Web sitenizdeki her makale için ilgili içeriği kolayca görüntülemenizi sağlar.

İçeriği eşleştirmek için diğer eklentilerden daha bağlamsal olarak ilişkili yayınlar göstermesine izin veren gelişmiş bir algoritma kullanır. Ayrıca, ilgili mesajları bir kenar çubuğunda görüntülemek için kullanabileceğiniz bir widget ile birlikte gelir.

25. Kenar Çubuğunda Gönderiler

Kenar Çubuğundaki Mesajlar

Kenar Çubuğundaki yazılar, gerçekten basit ama oldukça kullanışlı bir eklentidir. Bir kenar çubuğu widget’ında belirli yayınları göstermenize izin verir.

Hangi yayınları göstermek istediğinizi seçebilir, bunları başlık, alıntı ve küçük resim veya düz listelerle görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, web sitenizin farklı alanlarında farklı yayınlar göstermek için Widget İçeriği eklentisiyle de kullanabilirsiniz.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Yorum Ekle